doutníky blanco nine

doutníky blanco nine představují  vrcholovou řadu prémiových doutníků z rodinné manufaktury blanco cigar manufacturing v nikaragui. kouření doutníků blanco je maximální zážitek za velmi přijatelnou cenu.

 

Image Blanco Nine JT Limitado Double Toro Cena: 350,-kč/1kus
Země původu – výroby: Nikaragua Síla: 4 z 5 / 1 nejslabší – 5 nejsilnější / Doba kouření: 70 minut
Náplň: Nikaragua Vázací list: Nikaragua Krycí list: Nikaragua
Délka: 16,00 cm Průměr: 23 mm Obvod prstýnku: 60mm
Obchodní balení: 10 kusů v dřevěné krabici se slevou 5% jen za 3150,-kč
Aroma - chuť: dřevo + čokoláda

Rating - Cigar Journal 89 bodů ze 100 možných

Doutník se silnějším výrazem, plnou a vyváženou chutí. Kakao dobře souzní s dřevem. Hoření je pěkné, pravidelné po celou dobu kouření, popel drží. Svoje peníze si skutečně užijete.

 

Pan David A. Blanco a jeho otec Cesar A. Blanco založili společně ve spolupráci s Plasencia Cigars v roce 1998 malý podnik na výrobu vysoce kvalitních doutníků na severu Nikaragui. Manufaktura se nachází ve městě Esteli, které je považováno za centrum výroby těch nejlepších doutníků. Výborné tabáky pro tyto doutníky pochází z tabákových farem v nikaragujském regionu kolem města Jalapa. Region je tradiční oblastí pěstování tabáku nejvyšší jakosti.

Krycí list Los Blancos Nine je odborně v  označován jako Corojo Oscuro. Oscuro je považováno za vzestup Maduro a popisuje obzvláště tmavé zbarvení tohoto krycího listu, které mu dává jedinečnou výraznou chuť a vůni. Dlouhodobá fermentace po dobu 3 let se odráží v krycím listu svou nádhernou velmi mastnou strukturou.

V jádru - v náplni doutníků Los Blancos Nine se používají  tři různé druhy tabákových listů Ligero z několika vybraných plantáží v údolí Jalapa, které dávají doutníkům plnou sílu. 

Název NINE odkazuje k původu této konkrétní směsi tabáku. Ve zkušební dílně manufaktury na doutníky byly několik týdnů testovány nejrůznější tabákové směsi. Byly zkoušeny tabáky z různých roků sklizně a z mnoha rozmanitých plantáží pro náplň, vazbu a krycí obalový list, byly mnohokrát kombinovány a poté kouřeny do vzorku. Až devátá z těchto směsí naprosto přesvědčila všechny dotčené doutníkové testery. Po dlouhé době napětí jejich úsilí konečně přineslo očekávaný výsledek a radostný pocit uspokojení z náročné práce. Křest na Blanco Nine tak už byl jen pouhou formalitou.

Kořeny rodiny Blanco se vrací  do
nejzápadnější provincie Kuby, na Pinar del Rio. Blancos ovšem zcela původně pochází ze severní španělské provincie Asturie, na kubánský ostrov přišli v až v 19. století. Během Castrovy kubánské revoluce, byli bratři César a Francisco donuceni uniknout a i se svými rodiči našli azyl ve Spojených státech. Proto se v dnešní době značky doutníků Blanco a Primos považují za insiderové značky v USA. Takzvané Boutique značky, jak Američané nazývají drobné, méně známé doutníky. Kvalita všech doutníků je však vynikající. Zvláště řada Blanco Nine je přímo jedinečná.

Kouření doutníků Blanco je maximální zážitek za velmi solidní cenu, chuť je silná a aroma intenzivní - typický výraz pro doutníky z Nikaragui. Víceleté pečlivé fermentování tabáků použitých při výrobě dává doutníkům Blanco charakteristickou dokonale plnou a výraznou vůni. Doutníky řady Nine jsou klasifikovány jako doutníky silné povahy. Harmonické souznění dřeva a kakaa ovládá celou dobu kouření. Hoření doutníků je naprosto pravidelné, popel vytváří předpisové prstýnky a krásně drží.

 

Kontaktní informace

deLAMOTT spol. s r.o.
Na vodoteči 374
Nehvizdy
250 81
Česká republika
IČ:
25056182
DIČ
CZ25056182